eurosemillas@gmail.com
+90 322 889 00 98 / +90 532 739 08 81

TANGO LİSANS KOŞULLARI

TANGO LİSANS KOŞULLARI

     Tango çesidi mandalina, dünyada narenciye üreten diger ülkelerde ve  Türkiye’de koruma altina alinmis bir çesit olup ülkelere sinirli miktarda bahçe tesis etme kontenjani taninarak tüm dünyadaki meyve üretim miktarinin kontrollü olarak yapilmasi öngörülmüstür.   Türkiye için  (ve genellikle narenciye üreten diger ülkeler için) bu kontenjan 5.000 dekardir.
 
Lisans alarak Tango meyvesi üretmek isteyenler için bilgiler:
 
-       Dikilecek olan bahçe en az 50 dekar olmalidir
 
-       Izin için ilk basvuru Eurosemillas Ltd. Sirketi’ne veya fidan üretim hakkina sahip olan Gelecegin Meyvesi A.S.’ye yapilabilir.
 
-       Gelecegin Meyvesi A.S. ile fidan teslim tarihleri konusunda sözlü bir ön anlasmaya varildigi takdirde,
 
a.  Eurosemilllas Ltd. araciligi ile, Eurosemillas S.A. Ispanya firmasi ile bir
     lisans sözlesmesi imzalanir. 
 
b.  Daha sonra Gelecegin Meyvesi A.S. ile fidan satis sözlesmesi imzalanir.
 
Bütün dünyada koruma altina alinmis olan Tango çesidi mandalinanin üretilmesi-satilmasi-alinmasi muhtelif yasa ve patentlerle korundugundan, izinsiz olarak üretilip ticaretinin yapilmasi mümkün degildir.   Zira, “Tango” ismi ancak lisans alindigi takdirde kullanilabilecektir ve yurt disindaki alicilar da saticilar gibi kompüterize bir sisteme bagli bulunmaktadirlar.  Bahçe dikiminden meyve satisina kadar her safhayi kapsayan bu sistem, en az yirmi yil boyunca, üreticilerin meyvelerini degerli olarak satabilmelerini saglamak amaciyla tesis edilmistir.
 
Basvuru ve anlasma sartlari konularinda daha detayli bilgi almak isteyen üreticiler, web sitemizin “iletisim” bölümünde isimleri ve telefonlari yazili yetkililerimizle temas kurabilirler.

HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin