eurosemillas@gmail.com
+90 322 889 00 98 / +90 532 739 08 81

Çilek Çeşitlerimizin Özellikleri

Çilek Çeşitlerimizin Özellikleri

Çilek Çeşitlerimizin ÖzellikleriTarihçe

ÇILEK ÇESITLERIMIZIN TÜRKIYE’DEKI  TESCIL DURUMLARI
Eski Çesitler:  Türkiye’de yillarca meyve üretimi yapilmis olan Douglas, Pajaro, Chandler, Diamante, Aromas ve Camarosa gibi California Üniversitesi çesitleri diger ülkelerde halen Patent Haklari ile korunmakta olmasina karsin, eski çesit olmalari nedeni ile, Türkiye’de tescil edilmemislerdir.  Bu çesitlerin meyve üretimi amaçli olarak yurt disindan temin  edilmesi mümkün olmakla beraber, yabanci  ülkelerdeki fideciler tarafindan Türkiye’ye satisi  Eurosemillas S.A. Ispanya firmasi’nin iznine tabidir.


Tescil edilmis çesitlerimiz: 

Ventana, Camino Real, Albion, Palomar, San Andreas, Monterey, Benicia, Mojave ve Portola çesitlerinin Türkiye’deki Islahçi Haklari temsilcisi oldugumuz California  Ünversitesi adina alinmis olup, Milli Bitki Çesitleri  tescilleri de sirketimiz tarafindan yaptirilmistir. Bu çesitlerin Türkiye’de üretim, kontratli üretim ve temel fidan temini haklari sadece firmamiza aittir.  Yapilan lisans anlasmalari ile, bu haklar yurt içinde faaliyet gösteren ve gerekli sartlari yerine getirebilen fideci firmalara belirli süreler için verilebilmektedir.

Not:   Camarosa, Aromas ve Diamante de California Üniversitesi çesitleridir ve bunlar eski çesit olduklarindan Türkiye’de tescil ettirilmemistir.  Zira, artik dünyada bu çesitlerin yerine yukaridaki listelenmis olan yeni çesitler tercih edilmektedir.

HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin